KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12297378

nr 1229 7378

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Teckning, Signerad. Modell. Motivet: 29x20

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:59:02

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell